9 czerwca wzięliśmy upragniony ślub na portugalskiej Maderze. Ślub niemal jak z bajki, ale to nie malownicza sceneria była tu najważniejsza, a sam fakt, że po dwóch latach starań w obecności najbliższych nam osób mogliśmy wypowiedzieć symboliczne “TAK”.

Przed ceremonią obojgu nam ciężko było wyobrazić sobie tę chwilę i, gdy wreszcie po dwóch latach planowania, stanęliśmy naprzeciw siebie – ten moment przerósł nasze najśmielsze wyobrażenia. Patrząc sobie w oczy wiedzieliśmy, że właśnie doświadczamy najpiękniejszej chwili w naszym wspólnym życiu. To taki moment, w którym miłość materializuje się, bo wszystko co dzieje się wokół pochodzi z tego najczystszego uczucia. Były emocje, było wzruszenie, były łzy szczęścia.

Ale zaraz, zaraz – po co nam właściwie ten ślub skoro nie jest on ważny w Polsce. Po co te starania, ten poświęcony czas i wydane pieniądze? A właśnie po to, aby przeżyć tę jedną chwilę. Tylko i aż tyle. To jeden z takich momentów, który przeżywa się całym sobą i chwyta się zmysłami z całą łapczywością by zapamiętać go jak najlepiej. Stojąc na klifie i patrząc się w nieprzebrane oceany swoich oczu czuliśmy, że całkowicie zawierzając miłości spełniają się nasze marzenia.

Oczywiście chcielibyśmy, aby zawarte przez nas małżeństwo było ważne także w naszym kraju, ale dla nas najważniejsze było to, że w obecności urzędnika państwowego mogliśmy przyrzec sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską do końca naszych dni.

Nasze małżeństwo jest ważne w 25 krajach na świecie i wierzymy w to, że w przyszłości także w swoim kraju będziemy mieli równe prawa. Przyłożymy wszelkich starań, żeby w przyszłości mówić do siebie mężu z pełnymi prawami.

P.S. Życzymy Wam wszystkim, abyście mogli sami przekonać się jak fajnie jest móc mówić do swojego chłopaka “mężu” 🙂

7 Responses

  1. W 25 krajach ślub ważny, a we własnym nie 🙁 Ręce opadają 🙁 Mam nadzieję, że kiedyś to się jednak zmieni. Szczęścia, chłopaki!!!

    1. I ja bym też tak chciał, bo az mi łzy popłynęłyy po polikach, TAK TRZYMAĆ CHŁOPAKI i NIE puszczać !!!!!!

      co do mnie jak by się pojawił wartościowy, facet to czemu nie !!! i byc tak jak Wy Szczęsliwy bezcenne

    2. Ja też chciałem powiedzieć, że mega Wam zazdroszczę tak pozytywnie i życzę dużo miłości na wieeeeele lat. Byście byli tak szczęśliwi już zawsze. Mariusz Tobie też dużo wiary, ze los przyniesie i Tobie i mi chwile z uśmiechem, która z nami zostanie na lata 😉

  2. I would like to thnkx for the efforts you’ve put in writing this blog. I’m hoping the same high-grade blog post from you in the upcoming also. Actually your creative writing skills has encouraged me to get my own blog now. Really the blogging is spreading its wings rapidly. Your write up is a great example of it.

  3. No powiem wam chłopcy mega przedsięwzięcie. Wierzę ze jest wam czasami ciężko alempo to macie siebie żeby dac radę. Napisze normalne małżeństwa (kobieta mężczyzna )rzadko przeżywają takie cudowne chwile jak wy po zdjęciach widać szacunek miłość oddanie bo o to chodzi prawda. Ja jestem mężatką w życiu takich uniesień nie miałam moze źle wybrałam no cóż. Wam życzę wytrwałości szczęścia spełnienia marzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *